LNĚNÝ OLEJ Zobrazit větší

LNĚNÝ OLEJ

00036

Nový produkt

5 ks

199 Kč s DPH

Lněný olej pomáhá v prevenci srdečních onemocnění, udržuje zdravou kůži, nehty a vlasy. Může být užitečný při neplodnosti, impotenci, menstruakčních křečích a endometrióze. Může pomáhat zmírňovat nervové choroby a pomáhá při zácpě a divertikulózách. Lněný olej pomáhá zlepšovat stav děložní sliznice a tím může ovlivnit některé formy neplodnosti. Pro své protizánětlivé účinky může lněný olej mírnit menstruační bolesti a bolesti při fibrocystóze prsů. Léčebné účinky lněného semene jsou dobře známy již po celá staletí. Obsahuje velké procento pro lidský organismus velmi důležitých nenasycených mastných kyselin. Používal se zejména k léčení žaludečních a střevních potíží, kvůli slizu, který vytvoří na žaludeční a střevní sliznici ochranný film až na několik hodin. Chrání tak žaludeční stěnu, zabraňuje vzniku zánětů a usnadňuje její regeneraci a uzdravování.

Lněný olej příznivě ovlivňuje krevní tlak,
- snižuje hladinu cholesterolu a reguluje hladinu lipoproteinů, kompenzuje škodlivé účinky jiných tuků, čistí cévy od tukových nánosů
- je účinný v případě zácpy.
- posiluje trávení a pomáhá při snižování váhy
- pomáhá organismu odolávat nepříznivému záření.
- Má vynikající regenerační účinky, kůži zvláčňuje a zjemňuje, je vhodný na ošetření suché a ztvrdlé kůže. Lněný olej je výborným prostředkem pro péči o pokožku postiženou ekzémy a lupénkou, pomáhá regeneraci kůže po ozařování. 

Odstraňuje zácpu a pomáhá i tam, kde ostatní projímadla selhávají. Nutné je pravidelně jíst 2-3x denně 24 hodin namočené semínko ve vodě (čím více vody, tím více slizu). Komu dělá problém sníst celá semínka, může si je předem pomlít.
- normalizuje činnost střevní mikroflóry
- pro vysoký obsah slizu chrání žaludeční a střevní sliznice
- zabraňuje vzniku kvasných a hnilobných procesů ve střevech

Užívat jednu lžičku ráno na lačno a jednu večer před spaním.

INCI: Linum Usitatissimum Seed Oil.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: